Restaurace Pět elementů Dešná

Vaříme podle 5 elementů
doporučujeme Feng Shui kuchyni

Feng Shui
Mistrovská gastronomie
Image

Uplatňujeme a využíváme starodávné principy, zákonitosti i pravidla unikátní filozofie Feng shui v praxi. Projekt i půdorys celé restaurace je pravidelný, žádný sektor nechybí ani není oslabený, to je vynikající dispozice pro harmonické prostředí. Energie do prostoru přichází z jihozápadu a severozápadu, což poukazuje na dispozici pro oblast dobrých vztahů na pracovišti i pro návštěvníky restaurace a pro oblast nápomocných přátel a cestování. Podle celkového bagua je restaurace umístěna v severovýchodním sektoru, který je spojen s moudrostí a věděním, harmonizuje jej prvek země a posiluje prvek ohně. To jsou dvě základní energie, se kterými pracujeme, zároveň usilujeme o originalitu interiéru s uvolněnou atmosférou, kde se hosté nejen budou cítit dobře, ale kam se rádi budou vracet s přáteli…

vaření v kruhu
Kuchyně 5 elementů
Image

Vycházíme z tradiční, tisícileté čínské nauky o výživě. 5 elementů jako 5 velkých stavebních kamenů, je to, z čeho se skládá celý svět a život. Jedná se o elementy Dřevo, Oheň, Země, Kov, Voda. Každý element má svou chuť, tělesný orgán, podstatu. Aby byla strava zdravá, musí být vyvážená, tudíž musí obsahovat všech pět chutí.

Místní suroviny
zdravé a chutné jídlo
Image

Vzhledem k tomu, že čínská medicína rozeznává 5 ročních období, budeme naše jídla připravovat v souladu s těmito obdobími. Tzn., že volíme odpovídající potraviny, správný způsob přípravy a tím vytváříme pokrmy energeticky vyšší kvality. Používáme výhradně čerstvé suroviny od lokálních a českých výrobců. Důvod je jednoduchý - jsou to nejzdravější potraviny, na které jsme zvyklí. Také např. používáme pohanku místo klasické mouky a proto je restaurace Pět elementů vhodná i pro ty, kteří trpí celiakií i lepkovou alergií.

Nakupuji suroviny.
Vybírám recepty.
Vařím dle pěti elementů.

Jmenuji se Richard Kořínek
a jsem šéfkuchař v restauraci Pět elementů v resortu Dešná u Slušovic.
Vybral jsem si zcela jiný přístup k vaření, k přípravě jídel
a především výběru surovin.

Umíte nám pomoci v kuchyni Pěti elementů?

„Chatrč ze slámy, v níž se lidé smějí, má větší cenu než palác, ve kterém lidé pláčí.“